“Daha çok Kadıköy” ne demek?

Kadıköyümüz, İstanbul’un en aydınlık, modern, yenilikçi, en yaşanabilir ilçelerinden biri. İstanbullunun her anlamda nefes aldığı bir özgürlük alanı… Bunun ne kadar kıymetli olduğunu çok iyi biliyoruz.

 

Biz, Kadıköy’ün bu eşsiz potansiyeline en iyi şekilde sahip çıkmak, sahip olduğu değerleri daha da büyütmek, ileriye taşımak için yola çıktık.

 

Açık görüşlü, eşitlikçi, semtini, ülkesini ve insanını çok seven Kadıköylülerin cumhuriyet tarihi boyunca ilmek ilmek oluşturduğu bir Kadıköylülük kültürü var. Yeni nesillere bu kültürün ve temsil ettiği tüm değerlerin en iyi şekilde aktarılmasını sağlamak en büyük görevimiz.

 

Bu yüzden “Gelecek için daha çok Kadıköy” diyoruz.

 

Kadıköy’ün çocukları, gençleri bu kültürü tanısın ve ileri taşısın; daha da vizyoner, donanımlı, girişimci, özgüvenli olsun istiyoruz. Atatürk ilkelerini, demokrasiyi, cumhuriyeti özümsemiş yeni nesiller için heyecanla çalışıyoruz.

 

Kadın ve erkeğin her alanda eşit olduğu; dil, din, etnik kimlik, cinsel yönelim üzerinden hiçbir ayrımcılığın yapılmadığı bir arada yaşama kültürünü çoğaltmak, güçlendirmek istiyoruz.

 

Kadıköy’ün, ortak akılla, sizlerin katılımıyla; saydam, dürüst ve hesap verebilir bir anlayışla yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz.

 

Kültür ve sanat etkinliklerinin hayatın her anına yayıldığı, daha çok gülümsediğimiz, daha çok keyif aldığımız bir Kadıköy hedefliyoruz. Sanatla yaşamak, daha çok sanat üretmek istiyoruz.

 

Sorgulayan, aktif yurttaşlar olarak haklarını arayan Kadıköylülerin, yaşadığı ilçenin, semtin, mahallenin yönetimine, alınan kararlara daha çok katılması gerektiğine inanıyoruz.

 

Kadıköy’ün, Kadıköylü için daha çok iş imkanı üreteceği projeler geliştiriyoruz.

 

Yaşam kalitesini Kadıköy’ün her köşesinde artırmayı, hizmette eşitlik ilkesi ile, ayrım yapmaksızın her Kadıköylüyü mutlu etmeyi hedefliyoruz.

 

Girişimciliğin, yaratıcılığın ve teknolojik yatırımların merkezi haline gelmek istiyoruz.

 

Kadınların sosyal hayata da, iş hayatına da daha çok katıldığı; her şeyden önce, güven ve huzur duygusunu daha çok yaşadığı bir Kadıköy mümkün. Bunun için çalışıyoruz.

 

Fiziksel ya da moral dayanağa ihtiyaç duyan herkesin desteklendiği, sağlık konusunda daha yardımcı bir Kadıköy’ü planlıyoruz.

 

Kadıköy’ü paylaştığımız her canlının; ağacın, kuşun, köpeğin, kedinin haklarını savunmayı, kendi haklarımızı savunmak kadar önemsiyoruz.

 

Çevre koruma bilincini, ekolojik duyarlılığı vazgeçilmez bir yaşam biçimine dönüştürmeyi hedefliyoruz. Burada yaşayan, çalışan, okuyan, buradan geçen herkesin, yeşili daha çok bir Kadıköy’le kucaklaşmasını istiyoruz.

 

Sokaklarında, oyun ve etkinlik alanlarında mutluluk saçan çocuklarıyla, huzurlu ve yükü paylaşılan anneleriyle sembol bir ilçe olmaya kararlıyız.

 

Her yaştan Kadıköylünün, “Şimdi daha çok seviyorum!” diyeceği Kadıköy’ü gerçekleştirmeye hazırız. Kadıköy’ü güzel kılan her şeyi çoğaltmak için…

 

Gelecek için, mutluluk için, İstanbul için daha çok Kadıköy!

Av. Şerdil Dara Odabaşı